На Кіровоградщині офіційно дозволено купатись на 18 пляжах

За заявами суб’єктів господарювання та у складі комісій фахівці Держпродспоживслужби області обстежили місця відпочинку (пляжі). За результатами перевірки безпечними для відпочинку є 18 пляжів: 5 - комунальної власності, 1 - приватний та 12, що належать приватним базам відпочинку.

Перелік пляжів комунальної власності, що розпочали роботу:

м. Гайворон:

- міський пляж, вул. Жовтнева, 61а, біля кафе «Нептун», власник - Гайворонська міська рада;

м.Олександрія:

- міський пляж на р.Інгулець в районі парку ім.Т.Шевченка, підпорядкування - управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради;

Петрівський район:

- центральний пляж, власник - Петрівська селищна рада;

смт Новоархангельськ:

- пляж Новоархангельської селищної ради;

- пляж Новоархангельської районної державної адміністрації.

Приватні пляжі, що розпочали свою роботу:

- пляж ОЦС-1, ГО «Рибальське товариство «Перемога» (ставок по Кіровоградському шоссе).

Пляжі баз відпочинку, що розпочали роботу:

Петрівський район:

- пляж б/в «Сонечко», ДП Схід ГЗК;

- пляж б/в «Залив», ДП Схід ГЗК;

- пляж б/в «Будівельник», ДП Схід ГЗК;

- пляж б/в «Сосновийбір», ДП Схід ГЗК;

- пляж б/в «Чайка», ДП Схід ГЗК;

- пляж б/в «Івушка», ТОВ «Соціальні ініціативи Криворіжжя»;

- пляж б/в «Голуба даль», ДП Схід ГЗК;

- пляж б/в «Каштан», ТОВ «Соціальні ініціативи Криворіжжя»;

- пляж б/в «Нептун», ДП Схід ГЗК;

- пляж б/в «Радуга», ДТ НАЄК Енергоатом;

- пляж б/в «Енергія», КП «Жовтоводська тепломережа»;

Новоархангельський район:

- пляж б/в «Синюха» ДП Схід ГЗК.

За результатами обстежень встановлено, що у перелічених місцях відпочинку було проведено роботи з очищення територій пляжів, завезено новий пісок, облаштовано місця для збору твердих побутових відходів, виконано лабораторні дослідження води поверхневих водойм, грунту (піску) та здійснено інші заходи з метою створення безпечних умов для відпочинку людей.

Після проведення заходів з обстеження та очищення дна пляжів (водного об’єкта) аварійно-рятувальною службою керівники суб’єктів господарювання (пляжів) отримали наступні документи: паспорт підводної частини акваторії пляжу (водного об’єкта), акт водолазного обстеження дна акваторії пляжу (водного об’єкта), карту виміру глибин дна акваторії пляжу (водного об’єкта), акт про усунення небезпечних для купання предметів з дна акваторії пляжу (водного об’єкта).

Відповідно до нових вимог чинного законодавства, а саме до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 10 квітня 2017 року №301 «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України» Держпродспоживслужба не погоджує санітарні паспорти на пляж.

Однак вимоги до облаштування пляжів не змінилися. З ними можна ознайомитися в наказі Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року №145 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць».

Власникам пляжів необхідно пам’ятати про необхідність здійснення постійного контролю стану води у водоймах та грунту (піску) на пляжах. А у разі невідповідності результатів лабораторних досліджень нормативам призупиняти використання цих місць для купання або відпочинку населення в цілому.

Держпродспоживслужба області нагадує, що необлаштовані місця купання є для відпочиваючих загрозою травматизму і можливістю зараження інфекціями та хворобами, серед яких гострі кишкові інфекції, гельмінтози, лептоспіроз. Детальніше про це – на нашому сайті за посиланням.

 Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *