В обласному центрі з 20 квітня розпочалося проведення комплексу цільових заходів під умовною назвою «Перевізник», метою яких є профілактика та зниження аварійності за участю пасажирського транспорту.
Тільки за шість днів роботи працівники патрульної поліції оглянули близько 300 пасажирських автобусів.
Несправні зовнішні світлові прилади, заблоковані аварійні виходи, незаконно встановлені додаткові місця, інші несправності – такі порушення виявлені під час проведення профілактичного відпрацювання пасажирського транспорту.
Крім того, інспектори патрульної поліції виявили 17 технічно-несправних автобусів та задокументували 125 адміністративних порушень, серед них:
• відхилення від зазначеного маршруту - 9;
- у тому числі з несправностями гальмівної системи – 5
- із заблокованим аварійним виходом -4
• перевезення автобусами пасажирів понад встановлену кількість – 15;
• порушення правил зупинки та стоянки під час висадки та посадки пасажирів - 2;
• керування автобусами, які не пройшли обов’язковий технічний контроль – 3;
Лише від ранку, 26 квітня, патрульні спільно з представниками Укртрансбезпеки перевірили близько 10 транспортних засобів та склали на водіїв 4 адміністративні матеріали.
Самі ж керманичи такій увазі охоронців порядку особливо не радіють, провину за несправний аварійний вихід, відсутність в салоні вогнегасника чи то пак аптечки перекладають здебільшого на керівників підприємств.
44-річний водій рейсового автобусу «Вінниця – Світловодськ» зізнався, востаннє перевіряв справність вогнегасника, як власне і наявність самої аптечки 7 років тому – така неуважність може коштувати водію штрафними санкціями в розмірі 680 гривень.
Патрульні попереджають – на усунення технічного недоліка водієві надається 10 календарних днів. Якщо несправність не усунеться за цей термін до відповідальності буде притягнуто вже керівника підприємства.
Так, протягом шести днів перевірки поліцейські склали 58 адміністративних матеріалів. Зокрема, за ст.126 (Керування без відповідних документів) КУпАП – 1;
ч.2-3 ст. 121 (Порушення водієм правил керування, правил користування ременями безпеки або мотошоломами) КУпАП – 9;
ст. 121-2 (Порушення правил перевезення пасажирів при наданні послуг з перевезення пасажирів)КУпАП -20;
ст. 133-1 (Порушення правил надання послуг та вимог безпеки при наданні послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом) КУпАП – 22.
Профілактичні заходи для забезпечення безпеки громадян на дорогах тривають.
Наголошуємо власникам підприємств, які надають послуги з перевезення пасажирів, на недопущенні виходу на маршрути технічно-несправних авто.