На календарі жовтень і синоптики прогнозують погіршення погодних умов вже за тиждень-півтора. В процесі підготовки до зими у дорожньому господарстві області провели чималу роботу – і ремонт доріг, і підготовка техніки, і оновлення знаків дорожнього отримання.
За даними ДП «Кіровоградський облавтодор», який виступає підрядником з експлуатаційного утримання доріг загального користування Кіровоградської області, вже обговорено план спільних дій разом з підрозділами ДСНС Нацполіції та ОДА на випадок надзвичайних стихійних явищ.
Крім того, кожна філія уклала угоди з фермерськими господарствами щодо залучення сторонньої техніки для ліквідації наслідків надзвичайних погодних умов.
Начальник Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області Вадим Коюденко зазначив, досвід минулої зими вказав на слабкі місця у роботі дорожників, тож останні робили все, аби в прийдешньому сезоні уникнути снігових колапсів.
На жаль, в окремих районах, як тільки випадає сніг, з’являються проблеми з проїздом. З року в рік затори виникають в одних і тих же місцях. Ми посилюємо там зам роботу, збільшуємо кількість снігозахисних щитів, залучаємо сторонню техніку, - пояснює начальник Служби. – Це особливості ландшафту і стихію приборкати в таких місцях вкрай важко.
Для того, аби перша ожеледиця чи снігопад не спричинили колапсу на дорогах, протягом року у дорожньому господарстві області проводиться заготівля посипних матеріалів – піску, технічної солі та фрикційних матеріалів. Техніку готувати теж починають ще з літа.
Майже на 90% готові до експлуатації задіяні в зимовому утриманні 242 одиниці техніки та механізми. Це автогрейдери, роторні снігоочищувачі, бульдозери, піскорозкидачі, солерозподілювачі, навантажувачі та інші механізми.
Вже виготовили 1960 погонних метрів снігозатримуючих щитів - 90% від плану (2200 м.п.). Незабаром робітники філій розпочнуть їх встановлювати.
Станом на 1 жовтня до роботи в осінньо-зимовий період відремонтували та привели до належного стану 14 пунктів обігріву та 16 лінійних виробничих будівель, що складає – 100%. Укомплектували і працівників – заготовили теплий спецодяг, якого не вистачало в районних підприємствах – 70 комплектів одягу, 50 комплектів взуття.
Аби всі виробничі процеси проходили без збоїв, провели навчання 50 працівників, які забезпечують ці процеси з питань технічної експлуатації об’єктів енергетики, регулярно проводять навчання працівників відповідальних за експлуатацію машин та механізмів, з питань їх безаварійної експлуатації та всіх категорій працівників щодо дотримання заходів безпеки, особливо в умовах ожеледиці.
Прес-служба САД у Кіровоградській області