НАССР в закладах громадського харчування – запорука безпечності виробленої продукції

НАССР в закладах громадського харчування - запорука безпечності виробленої продукції

Про це зазначила заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Світлана Яніцька під час виступу на навчальному тренінгу «Впровадження міжнародних правил харчової безпеки в закладах громадського харчування». Захід організувала Кіровоградська регіональна торгово-промислова палата за участю Держпродспоживслужби області, консалтингової компанії PROFI CLUB (м.Київ) та за підтримки громадської організації «Ресторанна гільдія».
«У зв’язку з інтеграцією України в глобальний світовий ринок вимоги до якості продукції підвищилися. Це стало визначальним фактором конкурентоспроможності продукції. Відносно харчових продуктів якість  це в першу чергу безпечність продукції», – повідомила Світлана Яніцька.
Забезпечити безпечність може система управління і контролю за всіма етапами виробництва: від отримання сировини, технологій обробки і до реалізації продукції. Така ефективна управлінська концепція, затверджена всіма міжнародними організаціями контролю за харчовою продукцією, прийнята і в Україні – це НАССР. Система забезпечує захист виробничих процесів від будь-яких типів забруднення – мікробіологічного, хімічного, фізичного тощо. Особливого значення набуває НАССР у закладах громадського харчування, і для цього є ряд причин.
Згідно зі статистикою, значна частина масових харчових отруєнь трапляється через порушення технології приготування на підприємствах громадського харчування. Не завжди в ресторанах, барах, кафе, їдальнях та інших закладах громадського харчування дотримуються вимог транспортування, технології обробки та утилізації продуктів харчування. правил, умови і норм зберігання продуктів.
Отож перед будь-яким ресторатором або власником кафе постає питання щодо забезпечення безпечності продуктів харчування. Це комплексна проблема, яка потребує системного вирішення, і помічником в цьому є система НАССР. Ця система націлена не на виявлення прогалин і помилок, а на їх попередження, що стає можливим тільки завдяки поетапному контролю виробництва харчової продукції.
Доповідач наголосила, що система НАССР у ресторані або іншому підприємстві громадського харчування – це ефективний засіб запобігання порушенням технологічних процесів, пов’язаних із харчовою продукцією, через що неякісна їжа може потрапити на тарілки клієнтів і спровокувати харчові розлади, інфекційні захворювання. Завдяки проведеним аналізам можливих ризиків на виробництві система дозволяє виявити фактори ризику (біологічні, хімічні, фізичні) та усунути їх, встановити контрольні точки і управляти ними, щоб попередити технологічні недоліки.
«Головна перевага НАССР в закладах громадського харчування – це забезпечення безпечності виробленої продукції. Виходячи з цього, впровадження концепції і системи НАССР в закладах громадського харчування є важливою складовою діяльності закладу в частині дотримання вимог законодавства щодо безпечності харчової продукції», – підсумувала Світлана Яніцька.
 
Інформує пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби
в Кіровоградській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *