Амброзія дуже небезпечна для людей

Амброзія дуже небезпечна для людей

Наприкінці літа настає період цвітіння однієї з найнебезпечніших рослин у світі – амброзії полинолистої. Це триває із серпня по жовтень. Пилок амброзії може викликати не тільки поліноз (один з найлегших проявів алергії), а й задуху, через яку люди потрапляють до реанімації.

Скошування амброзії нічого не дає, бо на місці зрізу з’являється до п’яти нових пагонів. Гербіциди теж на неї не діють. Її насіння здатне пережити зниження температури до –50 ° С, зберігається в ґрунті до 40 років і може проростати навіть у недозрілому вигляді. Єдиним способом знищення цієї рослини є її повне викорчовування з ґрунту. Небезпечним є саме пилок амброзії. При зустрічі з ним з’являються риніт (нежить), свербіж у носоглотці і в горлі, чхання, набряк піднебіння, свербіж в очах, задуха. Це ознаки полінозу, або сінної лихоманки. Він небезпечний ще й тим, що багато людей його симптоми часто плутають із застудою. Тому хворі лікуються невідповідними для цього випадку препаратами. Симптоми сінної лихоманки дуже схожі з ознаками гострої вірусної інфекції. Якщо неправильно підібрати препарати для лікування полінозу, то недуга може перерости в хронічну форму.

Необхідно негайно починати процес лікування при появі названих симптомів, бо це може перейти в більш складні хвороби – бронхіальну астму, набряк Квінке та бронхіт. Лікування алергії на амброзію слід починати з прийому антигістамінних препаратів і ліків, що підвищують імунну систему в цілому. Для полегшення запалення або сльозотечі з очних яблук використовуйте краплі для очей. Для лікування алергічного риніту (нежиті), викликаного пилком амброзії, можна капати в ніс будь-які назальні краплі, при цьому акуратно дотримуйтеся дозування. Полегшити поліноз допоможе обприскування носових ходів сольовим розчином або морською водою.

Щоб алергія на амброзію не застала зненацька, потрібно дотримуватись кількох правил. Зокрема, обмежте контакт з алергеном, зачиніть вікна та двері. На вікна поставте сітки, які допоможуть запобігти потраплянню пилку рослини в приміщення. Прогулянки під час цвітіння амброзії краще звести до мінімуму. Якщо треба вийти на вулицю, то робити це треба після 11:00 (у цей час концентрація пилку в повітрі мінімальна). Повністю безпечні прогулянки після дощу. Після прогулянки одяг потрібно випрати, бо на ньому зберігається пилок амброзії. Сушити його краще в приміщенні. Проводьте вологе прибирання в приміщенні, вмикайте, за можливості, охолоджувальні прилади (кондиціонери або спліт-системи).

При схильності до прояву алергії на пилок рослин (якщо у вас раніше хоч раз у житті таке відбувалося) фахівці радять на серпень – жовтень відмовитися від використання косметики, у складі якої є рослинні екстракти (вони можуть спровокувати виникнення алергії). У цей період краще не проводити ніякі косметичні процедури, хірургічні втручання, вакцинацію. Намагайтесь більше спати і відпочивати (науково доведено, що будь-який стрес, переживання і безсоння тільки посилюють усі симптоми алергії). Уникайте під час алергії на амброзію контактів з тваринами, вони є переносниками пилку. Попереджайте про небезпечну рослину дітей. Не дозволяйте дітям зривати листя амброзії чи бавитись ними влітку. При першій появі цих бур’янів на ваших ділянках безжально знищуйте їх, дотримуючись правил особистого захисту.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *