У мешканця Малої Виски підозрюють ботулізм

У мешканця Малої Виски підозрюють ботулізм
51-річний чоловік у легкому стані перебуває в інфекційному відділенні Маловисківської центральної районної лікарні. Небезпечну хворобу в пацієнта медики підозрюють на підставі клінічної картини захворювання, наразі проводяться лабораторні дослідження біоматеріалу хворого з метою уточнення діагнозу.
Як з’ясувалося, 28 липня чоловік гостював у знайомих в м. Запоріжжя, де його пригостили тушонкою з дикої кози домашнього виготовлення. Чоловік скуштував лише невелику кількість страви, оскільки йому не сподобався її смак. Через деякий час зявилися перші симптоми недуги – порушення зору, слабкість, утруднене ковтання. За медичною допомогою чоловік звернувся 6 серпня. З попереднім діагнозом остеохондроз шийного відділу та гостре порушення кровообігу його госпіталізували до неврологічного відділення Маловисківської центральної районної лікарні. А вже 8 серпня з підозрою на ботулізм хворого перевели до інфекційного відділення.
Якщо в постраждалого підтвердиться ботулізм, це буде перший випадок захворювання в області в поточному році.
Нагадуємо, що ботулізм – гостра токсикоінфекція, яка виникає внаслідок вживання неправильно приготовлених чи з порушенням умов зберігання грибів домашнього консервування, копченої або в’яленої риби, м’ясних і ковбасних виробів, консервів. Токсин збудника ботулізму відноситься до найсильніших.
З рекомендаціями щодо запобігання ботулізму можна ознайомитися на нашому сайті, перейшовши за посиланням.
 
Інформує прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби
в Кіровоградській області

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *