Як уберегтися від удару блискавки

Як уберегтися від удару блискавки

Гроза – це атмосферне явище, пов’язане з розвитком потужних купчасто-дощових хмар, що супроводжується багаторазовими електричними розрядами між хмарами і земною поверхнею, звуковими явищами, сильними опадами, нерідко з градом.

Найбільшу небезпеку для людини під час грози становить можливість ураження атмосферним електричним розрядом (блискавкою).

На відкритій місцевості не можна ховатися під опорами електропередач та мостів, високими деревами, особливо поодинокими. Найбільш небезпечними з них є: дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідне її влучання в кущі.

Іноді під час грози утворюється надзвичайно небезпечна кульова блискавка. Для запобігання проникненню кульової блискавки всередину приміщення зачиніть вікна і двері, закрийте димоходи й вентиляційні отвори; якщо в домі пічне опалення, то не розпалювати грубу.

Під час грози не підходьте близько до електропроводки, блискавковідводу, водостоків з дахів, антен, вимкніть телевізор, комп’ютер та інші електропобутові прилади, не користуйтеся телефонним зв’язком. Небезпечними можуть бути і металеві предмети, тож не варто перебувати поряд із ними.

Категорично заборонено розмовляти по мобільному телефону під час грози!

Якщо ви перебуваєте в лісі, то сховайтеся в його низькорослій ділянці.

Не перебувайте у водоймі або поблизу неї, не купайтеся під час грози та не плавайте на човні. Відійдіть від берега, спустіться з підвищеного місця в низину.

У степу, полі при відсутності укриття не лягайте на землю, підставляючи електричному струмові все своє тіло, воно повинно мати якнайменше точок дотику із землею, а сядьте навпочіпки в балці, яру або іншій природній заглибині, обхопивши ноги руками.

На відкритому просторі краще присісти у суху яму, траншею, а в горах краще уникати різних виступів і підвищень.

Якщо ви їдете на велосипеді або мопеді, то зупиніться, покладіть їх на землю і відійдіть від них на 20–30 м.

Якщо гроза застала вас в автомобілі, то можете не залишати його, але зачиніть вікна й опустіть антену радіоприймача.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *