Місцеві органи виконавчої влади офіційно не визначили жодного місця відпочинку на водоймах

Місцеві органи виконавчої влади офіційно не визначили жодного місця відпочинку на водоймах
Заходи, які вживаються в області для попередження нещасних випадків на водних об’єктах, проаналізовано на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка. Інформацію із зазначеного питання надав т.в.о. заступника начальника управління ДСНС України в області Роман Шаповалов.
Посадовець підкреслив, що цього року в області спостерігається зменшення на 40 % кількості загиблих на воді порівняно з аналогічним періодом минулого року: станом на квітень 2019 року на водоймах області загинуло 6 осіб, а 2018 року – 10.
З метою запобігання загибелі людей на водних об’єктах протягом купального сезону місцеві органи виконавчої влади щороку до 1 квітня зобов’язані визначати на картах-схемах земельні ділянки та водний простір, придатні для організації пляжів, а також місця для занять водними видами спорту. Однак, Роман Шаповалов зазначив, що цього року відповідна робота ще не проведена у жодному районі і місті. Особливу увагу, за словами посадовця, слід зосередити на місцях відпочинку на воді, які розташовані в обласному центрі, адже протягом купального сезону щороку функціонують стихійні пляжі (Новомиколаївський, Ковалівський та парк Перемоги), які не визначені міською радою як місця відпочинку на воді і не проводиться робота по їх обладнанню, відповідно до діючих норм і правил. Аналогічна ситуація склалася у Бобринецькому, Благовіщенському, Голованівському, Добровеличківському, Долинському, Знам’янському, Кіровоградському, Компаніївському, Новгородківському, Новомиргородському, Новоукраїнському та Устинівському районах, де у минулому році також не було офіційно визначено жодного місця відпочинку біля води.
Посадовець повідомив, що минулого року на водоймах у місті Кропивницький загинуло 8 осіб, у Гайворонському та Добровеличківському районах загинуло по 4 особи, у Благовіщенському, Кропивницькому, Маловисківському, Новоархангельському, Новоукраїнському, Світловодському районах – по 3 особи, а у Вільшанському і Долинському районах та в місті Олександрія – по 2 особи.
Порушення в експлуатації місць масового відпочинку на воді, за словами Романа Шаповалова, як правило, мають типовий характер: не проведено обстеження та очищення акваторій дна водойм, не передбачено розгортання відомчих сезонних рятувальних постів, які повинні бути укомплектовані рятувальниками, та забезпечені рятувальним майном, у місцях, заборонених для купання, не встановлено щити з написами “Купатися заборонено”, небезпечні для купання місця не позначені буями з написами “Небезпечно”.
Ще одним типовим порушенням є те, що органи місцевого самоврядування надають в оренду водойми для рибогосподарських потреб, а власники самовільно використовують ці об’єкти для любительської риболовлі та організації відпочинку місцевих жителів, при цьому не відповідають за безпечну експлуатацію водойм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *