Епідситуація з особливо небезпечних інфекцій в області відносно благополучна

Епідситуація з особливо небезпечних інфекцій в області відносно благополучна
Санітарно-епідеміологічну ситуацію в області розглянули на черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко.
Як повідомив начальник головного управління Держпродспоживслужби України в області Ігор Бойчук, протягом 2018 року та поточного періоду 2019 року спостерігається погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації, пов’язаної з реєстрацією спалахів гострих кишкових інфекцій серед населення. Так, у 2018 році в області зареєстровано 5 спалахів гострої кишкової інфекції (ротавірусна інфекція – 4, сальмонельоз – 1), у порівняні з 2017 роком кількість спалахів збільшилась в 2,5 раза. За місцем виникнення 4 спалахи зареєстровані у дошкільних навчальних закладах області та 1 – у закладі ресторанного господарства. Усього постраждало 32 особи. Спалахи реєструвались у місті Кропивницькому – 3, у місті Бобринець – 1, у Знам’янському районі – l). За період 2019 року в області зареєстровано 1 спалах (7 осіб) та 1 груповий випадок (3 особи) гострої кишкової інфекції в дитячих навчальних закладах, постраждало 10 дітей. Спалахи зареєстровані у Кропивницькому та в селі Богданівка Знам’янського району.
За словами посадовця, Держпродспоживслужбою області для встановлення причин і умов виникнення спалахів гострої кишкової інфекції в організованих колективах проведені санітарно-епідеміологічні обстеження (розслідування), вжиті необхідні протиепідемічні, профілактичні заходи з локалізації та ліквідації захворювань.
Окрім цього, протягом 2018 року при здійсненні державного нагляду та участі у комісійних перевірках спеціалістами Держиродспоживслужби області проведено 3524 перевірки об’єктів нагляду. Із них на 2024 (57%) виявлені порушення санітарного законодавства. За результатами перевірок застосовані заходи адміністративного впливу – 8 штрафів та направлено 866 рекомендаційних листів та пропозицій в актах щодо усунення виявлених порушень. У містах та районах області працювали комісії з перевірки організації харчування, дотримання санітарного законодавства у навчальних закладах. Усього здійснено 817 таких обстежень.
Ігор Бойчук також повідомив, що епідситуація з зооантропонозних особливо-небезпечних інфекцій в області відносно благополучна, крім туберкульозу органів дихання. Захворюваність людей на туберкульоз органів дихання в цілому знизилась на 5,9 %. Зареєстровано 598 хворих, показник захворюваності на туберкульоз складає 62,5, що перевищує середньостатистичний показник по Україні (46,69).
Захворювань та підозр на захворювання людей сказом, туляремією, лістеріозом, еризипелоїдом, бруцельозом, орнітозом, сибіркою та псевдотуберкульозом у 2018 році не зареєстровано. На лептоспіроз захворіло 12 осіб. Двоє хворих на лептоспіроз людей померло.
Про ситуацію в області із захворюваністю на кір поінформував директор “Кіровоградського обласного лабораторного центру МОЗ України” Іван Касьяненко. За його словами, у 2019 році в області, як і по Україні в цілому залишається напруженою. За 3 місяці в області зареєстровано 193 випадки кору (показник на 100 тис.населення складає 20,4) проти 31 випадку (показник 3,2) за аналогічний період 2018 року. Найвищі рівні захворюваності відмічені в обласному центрі, місті Знам’янка, у Кропивницькому, Олександрівському та Онуфріївський районах.
Іван Касьяненко також повідомив, що в сезоні 2018/2019 років в області відсутнє епідемічного розповсюдження гострих респіраторних інфекцій та грипу із перевищенням епідемічних порогів. У 2019 році зареєстровано 84 лабораторно підтверджених випадків грипу, з них 9 летальних. Жоден із захворілих та померлих не був вакцинований. Усього по області за цей епідемічний сезон вакциновано проти грипу 4283 особи, з них 23% дітей.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *