Вісім об’єднаних громад з Кіровоградської області є учасниками програми «DOBRE»

Вісім об’єднаних громад з Кіровоградської області є учасниками програми «DOBRE»
Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Світлани Лобанової відбулось засідання робочої групи з питань реалізації Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) в об’єднаних територіальних громадах.
На засіданні відзначено, що учасниками програми стали Бобринецька, Новоукраїнська, Маловисківська міські, а також Новопразька, Помічнянська, Смолінська, Компаніївська та Дмитрівська ОТГ. Програма DOBRE – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією GLOBAL Communities та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID. Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування, створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залучення громадян до прийняття рішень та забезпечення прозорості в громадському управлінні.
Світлана Лобанова подякувала керівникові Програми пану Беррі Джозефу Ріду та усій команді «DOBRE» за допомогу, що надається ОТГ. «Вже сьогодні маємо певні напрацювання та результати. В Кропивницькому працює офіс Програми, що дає нам можливість активніше працювати, ефективно та оперативно вирішувати нагальні питання. Ми стали на крок ближче до мрії – створення на базі офісу Центру з розповсюдження досвіду програми «DOBRE». З його допомогою ОТГ нашої області, що не увійшли до проекту, матимуть можливість втілювати на своїх територіях успішний досвід учасників Програми».
Під час засідання робочої групи досвідчені учасники програми – керівники Бобринецької, Новоукраїнської та Маловисківської ОТГ – поінформували про здобутки та подальші плани економічного розвитку громад, а також обговорили актуальні питання, що потребують допомоги з боку органів влади. Усі вони відзначили спільну проблему – забезпечення населення якісною питною водою, вирішення якої потребує значних капіталовкладень. Під час засідання робочої групи були напрацьовані практичні рекомендації спрямовані на вирішення нагальних проблем.
Також учасникам засідання презентовано один з компонентів Програми «DOBRE» – платформу DOSVIT, що сприятиме розвитку ІТ-сектору в об’єднаних громадах. Зазначений інструмент передбачає новий підхід до формату сайтів об’єднаних територіальних громад.
Учасники робочої групи також обговорили запропоновану фахівцями Програми методику оцінки діяльності органів місцевого самоврядування у громадах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *