Кіровоградщина приймає учасників всеукраїнського педагогічного практикуму «Світ творчості»

Кіровоградщина приймає учасників всеукраїнського педагогічного практикуму «Світ творчості»
Триденний практикум організовано для директорів обласних еколого-натуралістичних центрів та станцій юних натуралістів. Його тема: “Використання інноваційних ідей В.О.Сухомлинського у вихованні громадянина-патріота та формуванні європейських цінностей молоді в новому освітньому середовищі позашкілля”.
Для участі в цьому заході, який проводить Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді спільно з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, прибули директор Національного центру, доктор педагогічних наук, академік Академії наук вищої освіти України Володимир Вербицький та представники практично всіх областей.
Вітаючи учасників педагогічного практикуму, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко нагадав, що минулого року Україна відзначала 100-річчя від дня народження видатного педагога, нашого земляка Василя Сухомлинського. Він не лише навчав, а прививав дітям найкращі людські якості, виховував доброту, чуйність, людяність, любов до рідної землі.
Ідеї Василя Сухомлинського, які можна трактувати як дитиноцентризм, лежать в основі Нової української школи, створенні нового освітнього простору, коли в центрі уваги – дитина, розвиток її позитивних нахилів і здібностей. Коли все спрямоване на те, щоб забезпечити її інтерес до школи, до навчального процесу.
– Дуже важливо, щоб та радість, з якою дитина йде до першого класу, збереглась і на всі наступні шкільні роки, – наголосив Сергій Коваленко. – Щоб у процесі навчання, у спілкуванні дитина-школа рівень радості не був втрачений.
Він також ознайомив гостей з усієї України з тією роботою, яка була проведена в області щодо реформування освітнього простору у містах і районах, зазначивши, що Кіровоградщина є лідером серед регіонів держави у створенні опорних шкіл, створенні потужних освітніх систем у сільській місцевості із залученням невеликих, малонаповнюваних шкіл.
Позитивні результати, які має область в останні роки, підтверджують, що рішення, які приймалися, попри спротив та скептицизм, правильні. Приміром, за результатами ЗНО з англійської мови Кіровоградщина у рейтингу піднялася із 22 місця у 2016 році до 11 місця у 2017 році. За три останні роки кількість призерів всеукраїнських олімпіад зросла вдвічі.
Щодо позашкілля, гурткової роботи (а це важливий сегмент освітньої системи), то в нашій області цьому питанню приділяється велика увагу, і учасники педагогічного практикуму зможуть самі в цьому переконатися, побувавши у кількох районах області. Зокрема у селищі Павлиші Онуфріївського району, де свого часу працював Василь Сухомлинський.
У відкритті педагогічного практикуму також взяли участь і виступили директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Ковтунов та начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *