Весняні небезпеки на присадибних ділянках

Весняні небезпеки на присадибних ділянках

При наведенні ладу біля своїх садиб, на городах, прибудинкових територіях намагайтеся не шкодити довкіллю, а отже і своєму здоров’ю та здоров’ю інших.

До початку використання будь-якого хімічного препарату надіньте одяг, що захистить усі частині тіла в повному обсязі, гумові рукавички та засоби захисту органів дихання (респіратор або «пелюстку»), захистіть очі окулярами. Під час застосування хімпрепарата не вживайте їжу та напої, не допускайте на місця оброблення дітей і тварин. Завершивши обробку, промийте обличчя, вимийте руки, знищте використану тару.

З настанням весни збільшується кількість травм, які отримують люди при роботі на присадибних ділянках. Найчастіше через недотримання техніки безпеки при роботі з електромеханізмами. Так, чоловіки травмують пальці рук, неправильно використовуючи електропилу або рубанок. При будівництві дачі падають з даху, не маючи монтажного пояса або хоча б страхувальної мотузки.

Найчастіші дачні травми — це удари та дрібні травми. Не забувайте, що при ударі хворе місце краще всього охолодити льодом або просто пляшкою з холодною водою. Можна використовувати фітопрепарати, які розсмоктують гематоми. Рани і садна слід негайно обробити антисептиком і перев’язати, інакше можливе запалення.

При розтягуванні сухожилля або розриві зв’язок на руках і ногах зробіть тугу пов’язку і старайтесь не напружувати суглоб, прикладайте холод. Якщо не можете розігнутися, то негайно припиніть роботу і змастіть поперек зігрівальним і знеболювальним гелем або кремом.

Біда всіх дачників — мозолі на пальцях. Працюйте тільки в бавовняних або брезентових рукавичках, щоб шкіра рук дихала. Мозолі не проколюйте. Просто обробіть антисептиком і забинтуйте. Якщо ж мозоль розкрився, то заклейте ранку бактерицидним пластиром.

Копати город не варто до виснаження, через кожну годину роботи робіть 15-хвилинну перерву. Якщо ви розвели маленьке багаття і ненавмисно обпеклися, то опустіть обпечені пальці в холодну воду на 10–15 хвилин.

Особливо важкі травми (переломи при падінні з висоти, спинномозкові травми і відкриті рани) потребують лікарського втручання. При переломі до приїзду лікаря зафіксуйте пошкоджену кінцівку за допомогою шин — невеликих дощок. Якщо людина знепритомніла, то зробіть їй холодну примочку на голову. Обов’язково викликайте швидку допомогу.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *