У Кропивницькому продовжується розслідування спалаху гострої кишкової інфекції в ДНЗ №31 «Берізка»

У Кропивницькому продовжується розслідування спалаху гострої кишкової інфекції в ДНЗ №31 «Берізка»
 
Станом на 21 березня серед дітей, які відвідують дошкільний навчальний заклад №31 «Берізка», та його персоналу нових випадків захворювання не зареєстровано. Шестеро хворих, яким встановлено діагнози гострий гастроентероколіт (4 дітей), харчова токсикоінфекція (одна дитина), функціональне порушення шлунку (одна дитина) закінчили амбулаторно лікуватися та перебувають вдома під медичним наглядом дільничного лікаря. В двох групах закладу (№1 та №6) навчально-виховний процес був призупинений – проводилось генеральне прибирання з використанням дезінфікуючих засобів.
Результати лабораторних досліджень факторів навколишнього середовища, які відбиралися в приміщеннях і на харчоблоці закладу та досліджувалися в ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України», показали деякі порушення. В готовій страві (оладки печінкові) виявлено бактерії групи кишкової палички; в пробах питної кип’яченої води з харчоблоку та групи №1 виділені загальні коліформи. За результатами досліджень було складено протокол про адміністративне правопорушення.
Крім того, обстеження швидкими тестами на ротавірусну інфекцію показало позитивний результат у двох постраждалих дітей. Також антиген ротавірусу виділено в однієї контактної дитини.
Джерелом інфекції встановлено контактну дитину з групи №1, шлях передачі збудника – контактно-побутовий. Обставини, що сприяли спалаху, – це недотримання протиепідемічного режиму в закладі. Зокрема, за відсутності централізованого водопостачання в одній з груп діти мили руки в ємності, де вода не змінювалася.
Протиепідемічні та профілактичні заходи з локалізації та ліквідації спалаху в дошкільному навчальному закладі №31 «Берізка» продовжуються.
 
Інформує прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби
в Кіровоградській області

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *