Ситуація на споживчому ринку на контролі Держпродспоживслужби області

Ситуація на споживчому ринку на контролі Держпродспоживслужби області
 
З ініціативи управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області відбувся круглий стіл на тему: «Безпечність нехарчової та харчової продукції. Актуальні питання».
Відкриваючи зібрання, начальник управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Віра Сухопарова привітала присутніх з Всесвітнім днем захисту споживачів, який відзначається 15 березня.
Начальник відділу контролю у сферах захисту споживачів, реклами, антитютюнового законодавства управління захисту споживачів Лілія Буднікова поінформувала присутніх про результати роботи відділу в 2018 році. Аналізуючи проблемні аспекти, що виникають під час здійснення заходів державного нагляду, доповідач зупинилася на факті недопущення суб’єктом господарювання посадових осіб Держпродспоживслужби до перевірки та законодавчому врегулюванні цього питання.
Про повановаження щодо перевірки нехарчової продукції на відповідність технічним регламентам повідомив начальник відділу ринкового та метрологічного нагляду Сергій Горовой. Він зауважив, що в повноваженнях Держпродспоживслужби заборонити на споживчому ринку обіг товару, який має невідповідне маркування або може становиту небезпеку для споживача.
Начальник відділу безпечності харчових продуктів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Руслан Крайносвіт наголосив на дотриманні суб’єктами господарювання законодавства в сфері безпечності харчових продуктів та вимог до оформлення супровідних документів на продукцію. Він зупинився на основних процедурних складових проведення перевірок з питань безпечності харчових продуктів, застосуванні санкцій до суб’єктів господарювання в разі виявлення порушень. Також підприємців було ознайомлено із процедурами, заснованими на принципах НАССР.
У заході взяла участь президент Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати Ірина Саєнко. Вона відзначила, що представники громади, перебуваючи в ролі споживачів, мають почуватися задоволеними, впевненими і захищеними. Голова Спілки підприємців малого і середнього підприємництва Кіровоградської області Олена Надутенко зауважила на необхідності налагодження цивілізованого діалогу між товаровиробниками, споживачами продукціїї, Держпродспоживслужбою області та громадськістю.
До засідання долучилася виконавчий директор громадської організації «Флора» Людмила Шестакова. Вона поінфомувала присутніх про активну діяльність організації щодо забезпечення належного маркування нехарчової продукції, яка реалізується в супермаркетах м. Кропивницького.
Присутні підприємці, представники громадськості, а також студенти Центральноукраїнського національного технічного університету наголошували на необхідності ширшого інформування споживачів щодо їхніх прав, рекомендацій в аспекті запобігання уникненню помилкам під час вибору і покупки того чи іншого товару, замовлення послуги тощо.
Підбиваючи підсумки заходу, начальник управління захисту споживачів Віра Сухопарова висловила сподівання, що подібні зустрічі відбуватимуться частіше, а залучення громадськості до обговорення проблемних питань сприятиме їх вирішенню та забезпеченню споживачів безпечною продукцією та якісними послугами.
Захід відбувся в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського, де також проходила тематична книжкова виставка.
 
Інформує прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби
в Кіровоградській області

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *