На Кіровоградщині школярам провели екологічне навчання про сортування побутових відходів

На Кіровоградщині школярам провели екологічне навчання про сортування побутових відходів
 
Маловисківське районне управління Держпродспоживслужби області провело екологічне навчання для учнів Маловисківської ЗОШ №3.
Головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Наталія Погрібна розповіла дітям про види побутових відходів, тривалість їх зберігання у природі, шкідливий вплив сміття на здоров’я людини, тваринний та рослинний світ. Одним із порушених питань було сортування та переробка сміття. Зокрема учні навчалися розрізняти, які побутові відходи є цінною вторинною сировиною, а які не підлягають переробці.
Існують два основних правила сортування, які розповсюджуються на всю вторинну сировину: 1) тара має бути суха та чиста; 2) всі упаковки необхідно щільно стискати.
За видами вторинну сировину поділяють на макулатуру, поліетилен, пластик (має сім основних видів, п’ять з яких підлягають переробці), метал, скло, органічні відходи (залишки їжі рослинного походження, деревина, квіти). Окрему групу складають небезпечні відходи – ртутні термометри, батарейки, люмінесцентні лампи, невикористані ліки, фарби, жири, лаки, розчинники, АБС-пластик, стосовно яких Н. Погрібна зауважила, що вони в жодному разі не мають потрапити на сміттєзвалище.
Повторна переробка матеріалів не лише економить ресурси, а й зменшує кількість токсичних відходів на сміттєзвалищах.
 
Інформує прес-служба ГУ Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *