На Кіровоградщині вживаються системні заходи з профілактики африканської чуми свиней та запобігання поширенню сказу

На Кіровоградщині вживаються системні заходи з профілактики африканської чуми свиней та запобігання поширенню сказу
 

Питання епізоотичної ситуації в області щодо основних інфекційних хвороб тварин розглянули на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації, яке відбулося під керівництвом заступника голови ОДА Світлани Лобанової.
Учасники засідання проаналізували ситуацію на Кіровоградщині щодо африканської чуми свиней та сказу тварин, обговорили шляхи недопущення розповсюдження цих хвороб на території області та методи їх ліквідації.
За інформацією начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в області Юрія Травкіна, Кіровоградщина у 2018 році потрапила у перелік чотирьох областей, де не було зареєстровано одного випадку захворювання на африканську чуму свиней (в Україні зафіксовано 145 випадків АЧС).
На епізоотичне благополуччя, за словами посадовця, вплинуло проведення низки системних профілактичних заходів, які проводилися на усіх рівнях усіма відповідними службами. Зокрема, було забезпечено необхідний мінімальний рівень біобезпеки господарств, зменшено чисельність у мисливських угіддях диких кабанів та проведено роз’яснювальну кампанію серед населення щодо небезпеки АЧС і шляхів поширення хвороби. Окрім цього, Держпродспоживслужбою вживалися заходи з контролю дотримання суб’єктами господарювання ветеринарних норм – було проведено перевірку усіх свиногосподарств області, ліквідовано виявлені недоліки. Нині профілактичні заходи тривають, оскільки загроза занесення хвороби на Кіровоградщину існує (випадки АЧС зареєстровано у сусідніх областях – у Черкаській, Миколаївській та Дніпропетровській).
Проблема захворювання тварин на сказ, за словами Юрія Травкіна, залишається актуальною, спостерігається значне поширення серед диких тварин та серед безпритульних домашніх тварин у населених пунктах. Минулого року в області зареєстровано 153 випадки захворювання і 11 випадків уже в січні цього року.
Щороку в області щеплюють проти сказу від 200 до 250 тисяч собак та котів. За словами посадовця, також діє державна програма вакцинації диких тварин – шляхом розкидання відповідної вакцини. Минулого року було розкидано майже 370 тисяч доз вакцин по всій території області. Для досягнення позитивного результату необхідно продовжувати таку практику двічі на рік протягом 2-3 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *