На Кіровоградщині прогнозують ускладнення епідемічної ситуації із захворюваності на грип та ГРВІ

Зимові канікули в освітніх закладах області завершуються, і щойно розпочнеться навчання, знов почне швидко ускладнюватися епідемічна ситуація з захворюваності на грип та ГРВІ. З метою запобігання виникненню та поширенню захворювань у дитячих колективах Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області акцентує увагу керівників навчальних закладів на необхідності дотримання повітряно-теплового режиму та проведення профілактичних, протиепідемічних, дезінфекційних заходів.

Відповідно до Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01) у приміщеннях шкіл відносна вологість повітря має бути 40-60%; температура повітря в класах і кабінетах – плюс 17-20°C, в майстернях з обробки металу і дерева - плюс 16-18°C, у спортивному залі - плюс 15-17°C, в роздягальнях при спортивному залі - плюс 19-23°C, в актовому залі - плюс 17-20°C, в бібліотеці - плюс 16-18°C, в медичних кабінетах - плюс 21-23°C, в рекреаціях - плюс 16-18°C, в спальних приміщеннях – плюс 18-20°C; в умивальних - плюс 20-23°C; у вестибюлі, гардеробі – плюс 16-19°C; в туалетах - плюс 17-21°C; в душових - не нижче плюс 25°C.

Також відповідно до санітарних правил і норм необхідно забезпечити регулярне вологе прибирання з використанням дезінфікуючих та миючих засобів та провітрювання навчальних приміщень. Класні кімнати та кабінети провітрюють на перервах, а рекреації - під час уроків. До початку занять і після їх закінчення необхідно здійснювати наскрізне провітрювання навчальних приміщень, тривалість якого залежить від погодних умов.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 06.11.2015 року № 732 у період епідемічного підйому захворюваності на грип та ГРВІ у закладах освіти проводяться профілактичні, протиепідемічні та дезінфекційні заходи:

- проведення в дошкільних навчальних закладах знезараження повітряного середовища приміщень за допомогою бактерицидних ламп за відсутності дітей протягом 30 хвилин з наступним провітрюванням;

- проведення дезінфекції столового посуду та іграшок, а також вологого прибирання та дезінфекції приміщень в кінці робочого дня або зміни (при двозмінній організації навчального процесу) дезінфікуючими засобами, що дозволені до застосування законодавством;

- обмеження проведення спортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів (відвідування виставок, музеїв тощо);

- заборона переведення з групи в групу і первинного прийому дітей до дошкільних навчальних закладів та установ з цілодобовим режимом перебування дітей;

- забезпечення інформування місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з метою прийняття ними рішення про призупинення навчально-виховного процесу за відсутності 20% учнів від загальної їх кількості з причини захворювання на грип та ГРВІ.

Нагадаємо, що з початку поточного року п’ятеро українців померли від ускладнень, спричинених вірусом грипу типу А. Загалом в Україні з початку епідсезону (з жовтня 2018 року) від грипу загинуло 13 людей. Усі вони не були вакциновані від цього інфекційного захворювання. У шестирічої дитини з м. Кропивницького також лабораторно підтверджено грип.

Вакцинація проти грипу та проведення вищезазаначених профілактичних заходів допоможе запобігти виникненню та поширенню захворювання на грип та ГРВІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *