У Кропивницькому презентували веб-базову платформу «Моя професія: консультаційна мережа»

У Кропивницькому  презентували веб-базову платформу «Моя професія: консультаційна мережа»

Днями на базі Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся семінар-навчання для фахівців-профконсультантів міськрайонних центрів зайнятості, міськрайонних та районних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Учасники  семінару вчилися працювати з Профдіагностичним комплексом «Веб-базова платформа для он-лайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа». Це сервіс, що дозволяє надавати послуги з он-лайн діагностики усім бажаючим. Не кожна людина може доїхати до центру зайнятості і провести там дві-три години, але кожен, маючи доступ до Інтернету, може пройти тестування,  розібратися у своїх здібностях, інтересах й особистісних рисах та обрати професію. Пройшовши навчання, кожен профконсультант готовий надати якісну консультацію щодо проходження он-лайн тестування та рекомендацій з професійного вибору.

Також пізнавальною та корисною для фахівців була друга частина навчання – «Тренінг для тренерів».  Вони обговорили  основні аспекти проведення тренінгу для подальшого застосування в практичній роботі: поняття, цілі та завдання тренінгу, етапи та структура тренінгу, тренінгові методи та форми організації роботи учасників, переваги та недоліки тренінгу (вправа «Терези»), динаміку тренінгової групи та навички тренера, прийоми роботи з  «важкими» учасниками та рекомендації тренеру. Безцінним був обмін досвідом та можливість відпрацювати навички використання тренінгових методів. Розділившись на пари, учасники провели вправи на знайомство («Три правди, одна брехня», «Ім’я плюс риса», «Ім’я плюс асоціація»), на підвищення самооцінки та професійну самосвідомість («Мій портрет у променях сонця», «Долонька»),  вміння переконувати («Дар переконання»), мотиваційні вправи («Мурашник», «Колесо»), профорієнтаційні ігри («Професійний ланцюжок», «Дім-дерево», «Рука долі») тощо. Саме такий формат роботи дозволяє більш ефективно набувати нових знань та компетенції фахівцями.

Відділ організації профорієнтації Кіровоградського обласного центру зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *