Сергій Коваленко наголосив на необхідності посилення роботи з профілактики та виявлення ВІЛ/СНІДу в медичних закладах області

Сергій Коваленко наголосив на необхідності посилення роботи з профілактики та виявлення ВІЛ/СНІДу в медичних закладах області
 
Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко провів засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Учасники засідання заслухали звіт про стан епідеміологічної ситуації з ВІЛ/СНІДу в Кіровоградській області у І півріччі 2018 року. Поінформувала із зазначеного питання завідувач відділом моніторингу і оцінки КЗ “Кіровоградський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом” Ірина Бабій.
За словами доповідача, ситуація в області із захворюваністю напружена, але контрольована. Щорічно зростає кількість виявлення нових випадків інфікування ВІЛ – у І півріччі таких зареєстровано 234.
Станом на 1 липня цього року в області на диспансерному обліку знаходилося 3036 ВІЛ-інфікованих осіб. Показник поширеності ВІЛ-інфекції складає 323,8 на 100 тисяч населення. Найвищий рівень інфекції зареєстровано в містах Кропивницький та Олександрія, у Долинському, Добровеличківському, Петрівському та Устинівському районах, найнижчий у Новоархангельському, Онуфріївському, Благовіщенському, Знам’янському, Вільшанському і Маловисківському районах. При цьому Ірина Бабій зауважила, що низькі показники переважно свідчать не про незначний рівень інфікування ВІЛ, а про недостатню роботу з виявлення інфекції.
У І півріччі 2018 році в області на обліку перебувало 664 хворих на СНІД, зареєстровано 88 нових випадків хвороби. За цей період 76 осіб з числа ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД помели. Показник смертності хворих на ВІЛ/СНІД зріс на 35,6 %, порівняно з аналогічним періодом 2017 року .
Доповідач зазначила, що виявлення нових випадків інфікування ВІЛ переважно відбувається у медичних закладах методом швидких тестів або під час обстежень вагітних при взятті на облік у жіночих консультаціях. Антиретровірусну терапію у І півріччі цього року на Кіровоградщині отримували 1995 хворих на ВІЛ/СНІД, з яких 285 – нові пацієнти. Замісними препаратами пацієнти забезпечені стовідсотково.
Перший заступник голови облдержадміністрації наголосив, що в закладах охорони здоров’я необхідно посилити роботу з профілактики та раннього виявлення випадків інфікування ВІЛ. Сергій Коваленко при цьому підкреслив, що з переходом “первинки” на нову форму фінансування ресурс збільшився, тому коштів для проведення необхідних заходів достатньо. Посадовець дав доручення профільному департаменту ОДА розробити чіткий алгоритм проведення в медичних закладах області роботи щодо попередження ВІЛ/СНІДу та виявлення хвороби.
Учасники засідання також розглянули питання про стан проведення заходів з профілактики туберкульозу та ВІЛ/СНІДу у Вільшанському районі та про стан забезпечення медичною допомогою ув’язнених і засуджених осіб в установах Державної кримінально-виконавчої служби України в області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *