Сергій Кузьменко головам ОТГ: Жителі об’єднаних громад мають отримувати якісні послуги і на районному рівні

Сергій Кузьменко головам ОТГ: Жителі об’єднаних громад мають отримувати якісні послуги і на районному рівні
 
На цьому наголосив голова облдержадміністрації під час апаратної наради, коментуючи тему міжбюджетних відносин між районами і новоствореними ОТГ.
“В багатьох випадках маємо порозуміння і сприйняття філософії створення ОТГ, яка передбачає можливість отримання людьми більш якісних послуг. Але аж ніяк не те, щоб керівники районів і ОТГ з’ясовували – у кого більше повноважень”, – наголосив Сергій Кузьменко.
Він наголосив, що кошти, які виділяються з держбюджету для ОТГ, дають можливість людям отримувати якісні послуги. Проте ці послуги можуть не завжди надаватись виключно в межах ОТГ.
“Якщо візьмемо медицину, маємо трирівневий механізм надання медичних послуг. Так от, другий рівень, як базовий, знаходиться саме в районі. Тому закликаю керівництво ОТГ до розуміння важливості того, що ваші люди повинні мати безперешкодний доступ до медичних послуг на рівні району. А для цього, ви повинні розуміти, що, маючи прямі бюджетні відносити із державою, необхідно буде визначатись – скільки витратити на перший рівень надання медичних послуг, і скільки віддати районній лікарні”, – підкреслив голова облдержадміністрації.
Голова облдержадміністрації доручив провести консультації із керівниками територій, “де є особливе бачення міжбюджетних відносин”. Це перш за все стосується Добровеличківського району і Помічнянської ОТГ.
“Вітаю бажання керівників ОТГ мати свої висококваліфіковані, обладнані сучасною технікою медичні заклади, проте якщо ви плануєте збудувати їх у 2019-2020 роках, ви маєте розуміти, що люди живуть сьогодні і вони сьогодні мають отримувати увесь спектр послуг, які гарантуються державою і на які держава направила кошти в ОТГ”, – зауважив Сергій Кузьменко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *