У Кропивницькому до 2 червня триватиме експозиція виставки-хобі «Бабусин оберіг»

В читальному залі бібліотеки №5 відбулася презентація виставки-хобі народної майстрині, нашої читачки, Ольги Тімофєєвої «Бабусин оберіг». Ця виставка проходить в рамках проекту «Non-stop зустрічі в бібліотеці». Він представляє собою серію зустрічей з цікавими людьми, що по суті і є родзинкою проекту.
На відкриття першої виставки Ольги прийшли друзі та рідні. А також чимало залюблених у мистецтво мешканців мікрорайону Кущівка на чолі з представниками громади.
На виставці представлені роботи як самої Ольги Миколаївни, так і отримані нею в спадок від мами і бабусі. Неможливо без хвилювання доторкатися до тонкого домотканого полотна, на якому вишита дата – 1915 рік. Серед колекції майстрині є вінчальні рушники; багато картин, вишитих бісером; ікони, серветки.
Представлені картини різної тематики – від ликів святих до пейзажів. Майстриню щиро привітала з чудовою виставкою завідуюча бібліотеки Котлярова С.В. , вона повідомила, що головною метою виставки є популяризація мистецтва вишивання серед дітей і юнацтва. Адже такі заняття розвивають смак, заспокоюють і вчать розуміти красу.
З виставки ви дізнаєтесь, що наші бабусі знали багато секретів давнього ремесла. Наприклад, фарбували нитки для вишивання колись лише природними барвниками. Брали те, що було під рукою: кору, коріння, листя і квіти. Цікаво, що для закріплення кольору нитки запікали у житньому тісті – так вони не втрачали забарвлення протягом десятиліть. Дивовижно, та українським майстриням відомо близько 250 видів вишивальних швів, які базуються на 20 техніках.
- Картини, які створює пані Ольга, дарують позитив, від них віє теплотою; а коли на них дивишся, вони ніби оживають, – поділилася враженнями одна з поціновувачок рукоділля.
Під час зустрічі був проведений майстер-клас «Як вишити власноруч картину бісером».
Експозиція милуватиме око відвідувачів книгозбірні до 2 червня, і всі охочі зможуть переглянути представлені картини вишивальниці.
Ласкаво запрошуємо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *