У Кропивницькому відбулось офіційне відкриття «Кімнати Бойової Слави» 3 окремого полку спецыального призначення

Оновлений музей прийняв перших відвідувачів ще 5 грудня 2017 року в День волонтера. Тоді його відвідувачами стали ті, хто від першого дня війни і по сьогодні допомагають полку. З того часу в тестовому режимі музей відвідали понад 300 кропивничан та гостей міста, переважно діти шкільного віку та молодь. На офіційне відкриття музею запросили всіх бажаючих, оглядову екскурсію провів сам командир 3-го полку полковник Олександр Трепак.

«Музей створено ще у 2012 році, він мав зовсім інший формат, – розповів присутнім полковник Трепак, – в цей музей вклались дві людини: підполковник Сергій Лисенко і підполковник Сергій Сєнчев. На жаль хлопці загинули на цій війні, але на згадку про них ми зберегли одну експозицію фактично у тому ж вигляді, що і була».

В цій експозиції збереглись портрети всіх командирів полку за 55 років існування військової частини, символіка та напис: «Двічі не вмирати».

Протягом року коштом міжнародного фонду «Відродження» в стінах музею відбувалась повна реконструкція. Над втіленням проекту працювали досвідчені спеціалісти столичного музею ім. Тараса Шевченка та військовослужбовці полку. Основою експозицій стали експонати пов’язані з подіями на сході країни, починаючи від 2014 року. Окремі виставкові зали присвятили обороні ДАП та полеглим героям полку. Також зберели експозицію про місію в республіці Афганістан.

Зали присвячені довоєнному періоду та війні на сході країни розділені символічним порталом – аркою, що символізує події «Революції гідності». Саме він розділив життя на «до» і «після», розповідають військовослужбовці, – назавжди змінив життя всіх українців.

«В стіни арки вмонтовано два документи: розпорядження генерального штабу до 3-го полку спецпризначення, щоб звернутись до Верховного головнокомандувача – Президента України Януковича, щоб він навів лад в державі, а на стінці навпроти – відповідь полка, в якій ми пояснили, що не будемо цього робити, – розповів Олександр Трепак. – Під ногами рештки згорілих шин та автентична бруківка з Києва. І от це є той портал, як я тепер розумію – точка неповернення, і полка в тому числі».

За майже чотири роки війни військовослужбовці 3-го полку брали участь в боях в усіх найгарячіших. Щодня бійці 3-го полку творять історію і саме про це розповідатимуть в стінах музею.

«1 березня 2014 року 18 груп спеціального призначення перекрили весь Державний кордон України. І ось з цього моменту починається відлік новітньої історії полку. Всі хлопці, яких вже немає серед живих, і Тарас Карпа і Кирило Андрієнко і Євген Подолянчук і Сергій Лисенко вже тоді вийшли на бойове завдання і виходили щодня. 2014-й рік, 15,16,17,18 роки, можна розповідати про кожен день кожного року, робити тематичні екскурсії», – запевнив полковник Трепак.- «Чотири роки тому на початку лютого 2014 року три групи 3-го окремого полку спеціального призначення заходили в Крим, рівно три роки тому група капітана Бутусова увійшла в бій в Дебальцевому, два роки тому групи 4-го загону увійшли на промзону Авдіївки, тиждень тому наші хлопці дуже добре відпрацювали. Кожен день це наша історія і ми маємо її показувати».

Нагадаємо, 16 лютого 2018 року минуло 3 роки від толі, як група капітана Бутусова прийняла бій на околицях Дебальцевого. Тоді полк втратив двох військовослужбовців: Юрія Бутусова та Віталія Федитника, декілька бійців отримали серйозні поранення, вся група потрапила до полону. Двоє полонених: Олександр Коріньков та Сергій Глондар перебувають там досі. Лідер гурту «Широкий Лан» Святослав Бойко на відкритті музею виконав пісню, присвячену всім полоненим військовослужбовцям.

Згодом на території військової частини планують зробити відкриту експозицію трофейної військової техніки, яку захопили в боях наші військовослужбовці. А вже сьогодні всі бажаючі можуть записатись на екскурсію до оновленого музею. Зробити це можна на КПП військової частини або через зворотній зв’язок на неофіційному сайті полку та особисті повідомлення на неофіційну сторінку полку у Фейсбуці.

Відвідати музей можна як індивідуально так і групою до 20 чоловік. Він працює щодня з 10.00 – 16.00 без перерви на обід та вихідних. Запис на екскурсію обов’язковий, з собою необхідно мати документи, адже на територію військової частини діє пропускна система. Додаткову інформацію ви м …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *