Веселобоковеньківське шкільне лісництво підбило підсумки всеукраїнської природоохоронної акції «Годівничка»

Веселобоковеньківське шкільне лісництво підбило підсумки всеукраїнської природоохоронної акції «Годівничка»

Зимові турботи учнів Веселобоковеньківського шкільного лісництва розпочалися ще задовго до настання холодів. Восени діти виготовили та  розвісили годівнички у місцях, де найбільше зустрічаються птахи: біля школи, дитячого садочка, у дендропарку «Веселі Боковеньки», й постійно підгодовують пернатих кормами, які заготували влітку.

Крім того, учні знайомилися  з видовим різноманіттям зимуючих птахів своєї місцевості, вивчали, як їх підгодовувати,  проводили спостереження та їх облік, виготовили буклет про птахів, котрі зимують в Іванівці, збирали прислів’я та загадки, розмістили інформацію про пташок у стінгазетах й розвісили свої роботи сільській раді та магазині.

Не забули юні лісівники завітати до місцевого дитячого садочка й розповісти малечі про птахів. 

А вже в кінці січня провели захід «Збережи зимуючих птахів», на якому підбили підсумки своєї роботи. На свято завітали працівники ДСДЛ центру «Веселі Боковеньки».

У приміщенні, прикрашеному малюнками, аплікаціями, стендами, поробками, світлинами із зображенням птахів, зібралась вся шкільна громада.

Старші учні розподілилися на дві команди – «Снігурі» та «Синиці», які змагалися між собою та провели конкурси та вікторини. У заході брали участь всі школярі: декламували вірші про птахів, змагались у швидкості вимовляння скоромовок, відгадували загадки, зачитували прислів’я, народні прикмети, вчилися розпізнавати пташок по голосу.

Найбільш активні не залишились без нагород. За виготовлення кращих годівничок, а їх було більше 20, відзнаки одержали восьмикласниця Анна Івасів та шестикласниця Єва Серебрянська, кращий твір написала дев’ятикласниця Тетяна Марич, а п’ятикласниця Софія Ломаченко найкраще прочитала вірш про птахів.

 

Під час свята було проведено вікторини й конкурси «Хто краще знає птахів», «Цікаві факти про пташок» тощо, у яких брали участь молодші школярі. За активну участь вони одержали солодощі та фрукти.

Слід відмітити, що подібні заходи надовго залишаються в пам’яті школярів, діти  поглиблюють свої знання з біології та розвивають гуманне ставлення до світу природи, мотивують юних лісівників до охорони всього живого, що нас оточує.

Наталія Хоміч, головний лісничий

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *