Облдержадміністрація розроблятиме регіональну стратегію розвитку Кіровоградщини на 2021-2027

Облдержадміністрація розроблятиме регіональну стратегію розвитку Кіровоградщини на 2021-2027
Під керівництвом першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди відбулася онлайн-нарада щодо запланованих заходів з розроблення регіональних стратегій розвитку на новий програмний період 2021-2027 роки.
У нараді в режимі відео-конференції взяла участь заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Лобанова. На засіданні також були присутні голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, очільники Центру розвитку місцевого самоврядування, Агенції регіонального розвитку області, регіональної Торгово-промислової палати, керівники окремих установ і підприємств, представники громадськості.
Нарада проводилася Мінрегіоном спільно з іншими центральними органами виконавчої влади та групою радників з питань впровадження державної регіональної політики в Україні Програми “ULEAD з Європою”. Основна мета – надання методичної допомоги щодо розроблення регіональних стратегій розвитку на період 2021-2027 років.
На початку наради В’ячеслав Негода зауважив, що в останні роки виникла потреба переглянути підходи до формування нових стратегій розвитку областей. Зокрема, на основі аналізу чинних документів експерти дійшли висновків, що переважну більшість стратегій готували формально, не достатньо залучаючи громадськість та регіональних експертів. При формуванні нових планів розвитку регіонів необхідно позбутися практики “латання” проблем. Стратегії мають стати дороговказом у забезпеченні системного розвитку областей, у посиленні їх інвестиційної привабливості. Перший заступник Міністра також наголосив, що зазначені документи мають розроблятися з урахуванням підходів smart-спеціалізації. До того ж, саме регіональним стратегіям розвитку у подальшому повинні відповідати державні бюджетні програми.
Під час наради експерти проконсультували щодо методології і нових підходів у розробці регіональних стратегій розвитку період 2021-2027 років. Проекти стратегій мають бути сформовані робочими групами до 1 грудня цього року та винесені на обговорення і затвердження депутатами обласних рад.
Світлана Лобанова повідомила, що в області вже розпочато відповідну роботу. За тиждень буде видано розпорядження голови облдержадміністрації щодо створення робочої групи за галузевими напрямками, яка буде розробляти проект регіональної стратегії розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *