В художньому музеї відбудеться відкриття виставки “Вогонь, що не згасає”, присвяченої пам’яті художника Віктора Осипенка

В художньому музеї відбудеться відкриття виставки "Вогонь, що не згасає", присвяченої пам'яті художника Віктора Осипенка

Виставка творів «Вогонь, що не згасає»,

за підсумками проведення мистецької акції – пленеру в м. Помічна

Добровеличківського району Кіровоградської області, присвячена пам’яті

художника, музиканта Віктора Осипенка (1958-2016) та до Дня художника

 

ПРЕС-АНОНС

 

9 жовтня 2018 року у відділі Кіровоградського обласного художнього музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» відбудеться відкриття виставки творів «Вогонь, що не згасає»,                           за підсумками мистецької акції – пленеру в м. Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області, присвяченої пам’яті художника, музиканта Віктора Осипенка (1958-2016) та до Дня художника.

 

Треба зазначити, що минулого року також проводився пленер у м. Помічна. Ініціаторами даного заходу стали Помічнянська міська рада, яка за сприянням голови ради обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Надії Лісняк звернулась до обласного художнього музею           та спільно з музеєм і провела цю акцію на запрошення Помічнянської міської ради.

Тож продовжуючи минулорічну традицію, з 21 по 23 липня 2018 року в м. Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області був проведений пленер, присвячений пам’яті прекрасної людини, художника та музиканта Віктора Осипенка (1958-2016). 22 липня 2018 року Віктору Івановичу могло б виповнитися              60 років, та, нажаль, два роки тому його не стало.

В пленері взяли участь члени Національної спілки художників України Валерій Давидов, Анатолій Кімнатний, художник з смт Новгородка Ігор Вишниченко та студент мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Роман Ткаченко. Вони працювали          на території міста та відобразили в своїх творах помічнянські краєвиди та представили їх на виставці.

 

Довідково:

Осипенко Віктор Іванович народився 22 липня 1958 року в м. Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області. Закінчив школу підготовки керівників художньої самодіяльності по класу образотворчого мистецтва. Своїм вчителем вважає члена Національної спілки художників України, викладача Кіровоградської міської дитячої художньої школи ім. О. Осмьоркіна Володимира Плітіна.

Проводив численні персональні виставки у м. Помічна та смт Добровеличківка, брав участь у чисельних виставках в обласному художньому музеї та мистецьких акціях-пленерах. Неодноразово приймав участь             у Великодньому благодійному аукціоні, що проводився за ініціативи медіа-групи «Весь Кіровоград»                та обласного художнього музею. Персональні виставки творів В.Осипенка пройшли також у відділі мистецтв Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського (1990), в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського (м. Київ, 1996), у приміщенні благодійного фонду «Жінка. Родина. Милосердя» (м. Кіровоград, 2000), в обласному художньому музеї (2013).

У 2001 році був удостоєний звання «Людина року» у Добровеличківському районі.
Його твори зберігаються у Кіровоградському обласному художньому музеї, Добровеличківському районному краєзнавчому музеї, у приватних колекціях України, Росії, Португалії та інших країн.

В. Осипенко працював у напрямку олійного живопису та графіки. Жанровий діапазон його творчості дуже широкий: пейзаж, натюрморт, портрет, тематична композиція і т. ін. Митець постійно перебував в творчому пошуку. В його доробку – твори, виконані в традиційній реалістичній манері та експериментальні роботи, виконані в дусі сучасності. Нерідко ці два напрямки поєднувалися на одному полотні. Також слід зазначити, що окремим напрямком творчості художника був іконопис.

Серце Віктора Івановича перестало битися 28 червня 2016 року.

 

Учасники пленеру висловлюють щиру вдячність родині Осипенків за гостинність, теплий прийом                         та підтримку у проведенні даної акції.

 

 

Анатолій Кімнатний – завідуючий відділом

Кіровоградського обласного художнього музею –

картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *