В обласному художньому музеї відкрито виставку фотосвітлин “Доросле кримське дитинство”

В обласному художньому музеї відкрито виставку фотосвітлин "Доросле кримське дитинство"

ПРЕС-РЕЛІЗ ЕКСПОЗИЦІЯ  «Доросле кримське дитинство»,

до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

 

16 травня в обласному художньому музеї міста Кропивницький відбулось відкриття фотовиставки «Доросле кримське дитинство» створеної за проектом журналіста інтернет-видання «Радіо Свобода» Антона Наумлюка.

Вже п’ятий рік поспіль на території окупованого Російською Федерацією Криму відбуваються затримання кримських татар і проукраїнських активістів. Наразі кількість дітей, що втратили родичів за даними кримської благодійної організації «Бизим балалар» вже доходить до сотні. Жорсткий терор окупаційної російської «влади» включає в себе арешти, викрадення та навіть вбивства активістів, що не змирилися з окупантом. Фотовиставка складається з 16-ти фотоісторій і присвячена дітям із сімей кримських політв’язнів, що залишилися без батьківської опіки, батьків та близьких родичів яких було ув’язнено за політичними мотивами, кримінальні справи і суди щодо них тягнуться роками.

Діти на світлинах нічим не відрізняються від інших дітей: хтось ходить до школи, хтось у дитячий садок. Сучасні реалії кримського дитинства вирізняє одне – їх примусили подорослішати зарано.

Ці світлини не тільки про дітей, вони і про їх батьків, що не мають можливості через грати спостерігати за дорослішанням своїх дітей. Бути дитиною політичного в’язня в Криму – це коли на тобі вже є стигма: «син терориста», «донька шпигуна», «онучка екстреміста».

Мета виставки показати просте буденне життя народу з постійним очікуванням повернення рідних.

Виставка відкривається напередодні сумної дати, а саме 74-ї річниці депортації кримськотатарського народу. 18-21 травня 1944 року було проведено насильницьке виселення кримськотатарського народу з їхньої історичної батьківщини. У результаті етнічної чистки було депортовано близько 200 тисяч осіб у віддалені регіони колишнього СРСР від північного Приуралля до Середньої Азії.

До приїзду в Кропивницький виставка була представлена громадськості до огляду в Києві, Дніпрі, Одесі, Львові, Херсоні, Мелітополі та інших містах України.

Дана виставка вже не перший проект журналіста інтернет-видання «Радіо-Свобода» Антона Наумлюка. В 2016 році в Києві була представлена до огляду фотовиставка «Суди абсурду», що розповідає про показові судові процеси над українцями в Росії.

Організатори виставки: «Спілка Громадських ініціатив України»; агенція сталого розвитку «Хмарочос» (м. Кропивницький); обласний художній музей (м. Кропивницький).

Партнери виставки: «Центр громадських свобод» Державне підприємство «Кримський дім».

 

 

Микола Правда –  науковий співробітник

відділу туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи

Кіровоградського обласного художнього музею

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *