Школярі у бібліотеці ознайомились з біографією героїв Другої світової війни

Школярі у бібліотеці ознайомились з біографією героїв Другої світової війни

8 квітня до бібліотеки-філії №13 були запрошені науковий співробітник Музею музичної культури імені Кароля Шимановського Задирака Наталія Пилипівна та учні 8-9 класів школи № 20. В день пам’яті та примирення, що відзначається з 2015 року, працівник музею підготувала й охоче поділилась з читачами матеріалами лекцій: «Пісні,обпалені війною», «Генерали, герої Другої світової – українці».

Наталля Пилипівна захоплююче розповіла про життєвий шлях полководців.

Кошовий Петро Кирилович, наш земляк, народився в Олександрії. Він проявив себе, як ініціативний і вольовий командувач. Під командуванням Кошового проведено низку видатних бойових операцій. Визначився, зокрема, при штурмі Сапун-гори, взятті Кенігсберга.

Дуже захопили юнаків сторінки біографії Павла Семеновича Рибалка, маршала, який ніколи не воював за шаблонами. Командування танковими арміями в роки війни стало піком таланту і знань полководця.

Читачі уважно слухали й про українського полководця Івана Черняховського. В свої 38 років він став наймолодшим командувачем фронту за всю історію найкровопролитнішої війни, не доживши до перемоги всього 80 днів. Працівник музею також детально зупинилась на піснях воєнних літ, адже музика під час війни була необхідна кожній людині. Вона розповіла про історію створення декількох, авторів, що спонукало до написання пісень. Діти прослухали пісні про війну на слова А. Малишка, М. Бажана, В. Сосюри, Р. Гамзатова, М. Ісаковського. Прозвучала музика Майбороди, Г. Верьовки, Дунаєвського, М.Френкеля та інших.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *