Відбулося відкриття виставки "Береги Сіверського Дінця" в музеї

 …Є також інший Дон, менша ріка,
котра бере свій початок у Сіверському князівстві,
а називається – Сіверський Донець.
Ця річка вище від Азова впадає у великий Дон
(мандрівник ХVІ ст. Алессандро Гваньїні)

12 липня 2017 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття фотовиставки «Береги Сіверського Дінця» члена Національної спілки фотохудожників України Сергія Пилиповича Жолонка.

До експозиції увійшло понад 60 світлин у жанрі репортажу, зроблених  в прифронтовій зоні Луганської області у червні 2017 року.
У своєму фотопроекті автор має на меті ознайомити кропивничан    з реаліями цих територій, зробивши певний зріз життя в умовах війни і миру, відродження міст і сіл після активних військових дій.
Географічним маркером для фотографа Сергія Жолонка стала річка Сіверський Донець, береги та мости якої три роки тому, влітку 2014 року, стали ареною трагічних подій новітньої української історії. Сама річка і сьогодні залишається полем бою та кордоном між звільненою частиною Луганщини та так званої «ЛНР». У липні 2014 року міста Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне та інші населені пункти, які перебували під владою «республіки», були звільнені українськими військовими та правоохоронцями. У визвольних операціях взяли участь і мешканці Кіровоградщини. З тих пір один з мостів через Сіверський Донець неофіційно називається «Кіровоградським». За звільнення було заплачено досить високу ціну — людські життя.  Від бойовиків тоді загинуло чимало українських хлопців, зокрема командир Кіровоградського стрілецького батальйону полковник (посмертно) Павло Сніцар. Це сталося 23 липня, як раз при переході із Сєвєродонецька до Лисичанська по мосту через річку. Назва ріки стала трагічним символом – звідси ідея й назва фотопроекту. Саме тому так важливо будувати містки розуміння та діалогу між різними регіонами України, Луганщиною  і Кіровоградщиною.
Презентовані фотосвітлини умовно поділені на три групи: «Війна», «Місто»» та «Мир».
До першої, найчисельнішої групи, увійшли фотографії, об'єднані за найболючішою темою всього східного регіону України - темою війни,  яка продовжується вже понад три роки. Зруйновані житлові будинки    та офіційні будівлі, підірвані мости, лише один з яких відновлено, і той  за кошти Європейського Союзу, «свіжі» пам'ятники загиблим та автівка  з написом «Груз 200» - звичні для місцевих мешканців речі.
У другій групі, яка має назву «Місто», представлені світлини у стилі жанрової фотографії, портрети та пейзажі цих неймовірно красивих місць.   У цій групі автор намагався передати проблеми повсякденного життя мешканців Сєвєродонецька і Лисичанська, історії переселенців, які змогли  на новому місці започаткувати власну справу, день міста у Рубіжному   з конкурсом вишиванок, проблеми завода-гіганта «Азот», що не працює та інші, не  менш цікаві, історії.
До третьої групи під назвою «Мир» увійшли портрети військових Збройних Сил України та поліцейських, волонтерів та пересічних громадян, зусиллями яких на цих територіях знову панує мир та спокій.

 Проект реалізується за підтримки Програми національних обмінів,  що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії.


                               Леся Нестройна,
                              науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи
                              Кіровоградського обласного художнього музею

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Поділитися статтею в соц. мережі

Loading...

Оперативні новини з усієї Украіни.
Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua (все про кіно та продаж квитків).
Відео новини на PLAY.ukr.net
Детальна погода в Україні на сайті Sinoptik.ua

Новости от KINOafisha и TVgid
Загрузка...
Загрузка...