Кіровоградці беруть участь у Всеукраїнській акції «Українська молодь читає»

З метою активізації розвитку читання та підтримки авторитету читаючої молодої людини бібліотека-філія №5 взяла участь у Всеукраїнській акції «Українська молодь читає».
Бібліотекарі постійно проводять різноманітні заходи. Наприклад, нещодавно були проведені голосні читання «Озвучена книга».

 

Книгу «Маленький Париж» читав для молоді відомий краєзнавець нашого міста Вадим Васильович Смотренко (один з співавторів цієї книги). Якби  не він, книги не було б взагалі, тому що більшість світлин, фотодокументів та оповідей взято з його особистого архіву. Бібліотекарі придбали її у 2005 році і одразу ж почали проводити голосні читання розділів книги. Збиралися до бібліотеки читачі різного віку: і молодь, і літні люди. Читання зазвичай закінчувалися обговоренням почутого. Цікавість до минулого нашого краю ми виховуємо у молоді завдяки краєзнавчим екскурсіям. 16 травня була проведена екскурсія «Кущівські ковалі», яка слугувала живою ілюстрацією до макету книги «Художній метал Єлисаветграда» (автор В.В. Смотренко).  Макет цієї книги можна побачити в читальному залі бібліотеці  на книжковій виставці «Кована краса».


В травні молодь взяла участь у бліц-опитуванні «Book-симпатія». Аналіз результатів опитування показав, що діапазон улюблених книг дуже великий.
Серед названих творів, найперше, слід вказати романи про кохання.  Серед назв -  шедеври світової літератури: «Унесенные ветром» Маргарет Мітчелл, «Поющие в терновнике» Коліна Маккалоу, «Джен Ейр» Шарлотти Бронте, «Гордость и предубеждение» Джейн Остін. Дуже популярні сучасні авторки: Катерина Вільмонт, Сандра Браун,Тетяна Веденська, Аліна Знаменська, Барбара Картленд. На жаль книг українських авторів такого високого рівня майже немає.
Як і в усі часи, молодь мріє про пригоди та подорожі. Тому серед улюблених книг  - твори Майн Ріда, Жюля Верна. Сучасні автори, на жаль, мало пишуть подібних книг. Популярний серед наших читачів роман Діни Рубіної «Недільна меса у Толедо», але, щоб його по-справжньому оцінити і зрозуміти, все ж таки потрібно бути старшим і мудрішим.


Юним він подобається за гумор, яскраві характери героїв, динамічний сюжет, реалістичні картини побуту та спілкування у Ізраілі, східний колорит.
Сучасна молодь, незважаючи на зайнятість, охоче знаходить час для читання, але читати буде те, що їй до душі, а не те, що їй нав’язують. Молодь потребує більше книг високохудожніх, створених талановитими людьми, і водночас – сентиментально-пригодницьких, щоб гумор переплітався з трагедією, щоб сюжет «не відпускав» до останньої сторінки, щоб неодмінно всі труднощі долалися, жахи розвіювались, і  «хеппі-енд» на закінчення! Такі книги не залишаться без своїх читачів і прихильників.
Адреса бібліотеки: місто Кіровоград, вул. Водоп’янова, 60.
Світлана Котлярова, завідувачка бібліотеки-філії №5

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Поділитися статтею в соц. мережі

Loading...

Оперативні новини з усієї Украіни.
Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua (все про кіно та продаж квитків).
Відео новини на PLAY.ukr.net
Детальна погода в Україні на сайті Sinoptik.ua

Новости от KINOafisha и TVgid
Загрузка...
Загрузка...