Кіровоградські одинадцятикласники вшанували Василя Симоненка

2015 рік , рік 80-ти річчя Василя Симоненка, в Полтавській і Черкаській областях оголошено роком поета, але талант неможливо обмежити часовими і просторовими межами. 29 січня в бібліотеці-філії № 13 Кіровоградської міської бібліотечної системи відбулась поетична година «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину!» присвячена творчості Василя Симоненка. В читальний зал, що знаходиться по вулиці Чигиринській, 2, були запрошені  одинадцятикласники  школи № 14.

 Василь Симоненко одна - з найяскравіших зірок на тлі українського поетичного  Олімпу шістдесятників. Доля відміряла йому дуже коротке життя - всього 28 років. Багато, мабуть, він ще міг би створити – не судилося. Як він сам говорив: «Ще так мало прожито, ще так мало зроблено. Хочеться бути людиною…» За його життя побачила світ одна збірка «Тиша і грім».

Завдяки каналу Youtube школярі мали змогу почути живий голос Василя Симоненка, який звертається до нас, сучасників, словами своїх творів, а також переглянути документальний фільм «Гра долі. Василь Симоненко». Кульмінацією було прослуховування колискової «Виростиш ти сину» на музику Анатолія Пашкевича, що передає турботу і ніжність найдорожчої в світі людини – мами. Відомо, що мама для поета – свята людина.

Бібліотекарі розповіли користувачам про загадкову смерть поета, ознайомили з тематичною полицею, назва якої - цитата з поезії «Не лицемірити, не чванитись пихато…», де представлені  збірники творів Василя Андрійовича, літературознавчі статті, фото.

Головне питання, яке було поставлено присутнім: чому ж варто читати вірші Василя Андрійовича? Гадаємо, відповідь читачі знайшли після поетичної години. А ще читати для кожного з нас їх слід ще й тому, що тема України й Вітчизни, до якої поет ставиться з ніжністю і любов’ю, гостра як  ніколи.

 Бузуляк Юлія, бібліотекар бібліотеки-філії №13   Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Поділитися статтею в соц. мережі

Loading...

Оперативні новини з усієї Украіни.
Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua (все про кіно та продаж квитків).
Відео новини на PLAY.ukr.net
Детальна погода в Україні на сайті Sinoptik.ua

Новости от KINOafisha и TVgid
Загрузка...
Загрузка...