Кіровоградрибоохорона нагадує суб’єктам господарювання про порядок вселення (відтворення) водних біоресурсів

Кіровоградрибоохорона нагадує суб’єктам господарювання про порядок вселення (відтворення) водних біоресурсів

Пріоритетним завданням перед органами рибоохорони та суб’єктами рибогосподарської галузі є проведення роботи щодо охорони, забезпечення раціонального використання та штучного відтворення водних біоресурсів.

Закон зобов’язує суб’єктів рибного господарства здійснювати, у встановленому порядку, комплексні рибницько-меліоративні заходи щодо відтворення, у тому числі штучного, водних біоресурсів, збереження і поліпшення умов їх існування.

Штучне відтворення водних біоресурсів проводиться шляхом розведення, вселення, переселення водних біоресурсів.

Найкраще проводити відповідні роботи у весняні та осінні місяці.

Усі роботи із вселення ВБР проводяться відповідно до Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання (наказ Мінагрополітики від 07.07.2012 р. № 414).

Так, для проведення таких робіт суб’єкти господарювання повинні за два тижні до початку подати до територіального органу рибоохорони наступні документи:

– заявку на проведення робіт із вселення ВБР у рибогосподарський водний об’єкт (його частину);

– графік робіт із вселення ВБР (складається виконавцем);

– ветеринарний документ про відсутність небезпечних захворювань у господарствах, які проводять реалізацію рибопосадкового матеріалу.

У разі подачі неповного переліку документів – заявка на проведення робіт відхиляється. Обґрунтована відмова направляється заявнику протягом тижня.

Суб’єкт господарювання, який проводить роботи із вселення ВБР, зобов’язаний:

– надати біологічне обґрунтування щодо доцільності проведення робіт з відтворення (якщо відтворення здійснюється вперше), розроблене науковою установою;

– забезпечувати виконання всіх організаційних та технічних робіт;

– здійснювати під наглядом Комісії з контролю за проведенням робіт із вселення ВБР облік водних біоресурсів, що вселяються у рибогосподарський водний об’єкт;

– вносити до акта про виконання робіт із вселення ВБР обсяги водних біоресурсів з кожного транспортного засобу, яким вони доставлені до рибогосподарського водного об’єкта (його частини);

– вносити до журналу обліку вселення ВБР інформацію про обсяги вселення водних біоресурсів за кожну добу. Сторінки журналу мають бути прошнурованими, пронумерованими та скріпленими печатками виконавця і територіального органу рибоохорони;

– спільно з територіальним органом рибоохорони вживати необхідних заходів щодо забезпечення охорони місць вселення;

– ВБР, що загинули під час транспортування або вселення, підраховуються. Результати підрахунків заносяться до акта про виконання робіт та журналу обліку, списуються та утилізуються. Складається акт про загибель водних біоресурсів;

– подавати щотижневий звіт про обсяги вселення ВБР до територіального органу рибоохорони, у зоні діяльності якого здійснюється вселення.

Всі бажаючі отримати консультації щодо проведення робіт із вселення водних біоресурсів у водойми можуть зателефонувати до сектору іхтіології та регулювання рибальства Кіровоградрибоохорони за телефоном (098) 002-48-95.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *