Фахівці сектору контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби області не допустили обрахування споживачів на суму майже 50 тис. грн

Фахівці сектору контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби області не допустили обрахування споживачів на суму майже 50 тис. грн
За результатами заходів державного контролю за цінами, проведених спеціалістами сектору контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби області в І кварталі поточного року, було прийнято п’ять рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 95 800 грн. У цю суму входять необгрунтовано отримана виручка (44 500 грн) та штраф (51 300 грн). Також спеціалісти сектору направили три приписи щодо усунення порушень та не допустили обрахування споживачів на суму 49 400 грн. У першому кварталі до бюджету фактично сплачено 89 000 грн адміністративно-господарських санкцій, а споживачам повернено коштів на суму 5 800 грн.
Довідково. Відповідно до ст. 12 Закону України «Про ціни і ціноутворення» державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб’єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку.
За результатами перевірок у разі встановлення порушень державної дисципліни цін до суб’єктів господарювання-порушників застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до ст. 20 Закону України «Про ціни та ціноутворення» та надаються органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання обов’язкові до виконання приписи про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Посадові особи суб’єктів господарювання за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін притягуються до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 165-2 та 188-3 Кодексу законів України про адміністративні правопорушення.
 
Інформує прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби
в Кіровоградській області

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *