З 1 квітня на Кіровоградщині встановлена нерестова заборона

З 1 квітня на Кіровоградщині встановлена нерестова заборона
 
Наказом від 18.03.2019 № 18 «Про встановлення весняно – літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водоймах Кіровоградської області у 2019 році», встановлено терміни заборони на лов (добування) риби:
 з 1 квітня по 9 червня (включно) на Кам’янському та Кременчуцькому водосховищах;
 з 1 квітня по 20 травня (включно) в усіх інших річках та їх кореневих водах;
з 1 квітня по 29 червня (включно) в придаткових системах річок.
Наказом від 18.03.2019 №19 «Про встановлення заборони на лов раків під час линьки у рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Кіровоградрибоохороні у 2019 році», заборонено будь який лов раків:
  з 1 квітня по 30 червня – в період виношування ікри та першої линьки;
з 25 серпня по 30 вересня – в період другої линьки.
За інформацією Інституту рибного господарства НААН, це оптимальні терміни, визначені із врахуванням температурних показників. Нагадаємо, що нерест — процес відкладання ікри (яєць) самицями риб з подальшим їх заплідненням.
У цей період забороняється пересування плавзасобів (човнів), промислове рибальство, здійснення підводного полювання, проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту водних біоресурсів.
Дозволяється любительське та спортивне рибальство до 3 кг риби на одну особу, однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у дозволених місцях.
 
Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» Кіровоградрибоохорони: (0522) 22-77-42 або (098) 700-54-43.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *