13 ОТГ в області отримали у розпорядження більше 25 тисяч га земель сільгосппризначення державної власності

13 ОТГ в області отримали у розпорядження більше 25 тисяч га земель сільгосппризначення державної власності
 Про стан виконання розпорядження Кабінету Міністрів України щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад на апаратній нараді поінформував начальник Головного управління Держгеокадастру в області Ігор Зінченко.
За його словами, управлінням було сформовано План-графік передачі земель, згідно з яким протягом 2018 року необхідно було передати ділянки сільськогосподарського призначення у комунальну власність 13 ОТГ. Торік з цими головами ОТГ підписано відповідний Меморандум про співпрацю. У результаті їм передано 25,7 тис. га із 26,6 тис. грн. загальної площі земель сільськогосподарського призначення державної власності на території цих ОТГ. За словами Ігоря Зінченка, 692 ділянки таких земель (площа 14,6 тис. га ) перебувають у користуванні та 854 ділянки площею 8,4 тис. га не надані у власність чи користування.
Найбільше сформованих ділянок знаходилось на території Новоукраїнської міської ОТГ – 272 (4,3 тис. га) та Тишківської сільської ОТГ – 159 (3,3 тис. га).
Із загальної кількості переданих земель у комунальну власність громади зареєстровано 13,7 тис. га із 25,7 тис. га або 53,4%. Найбільше таких земель оформлено на території Тишківської ОТГ – 3,9 тис. га, Маловисківської ОТГ – 2,6 тис. га та Бобринецької ОТГ – 1,5 тис. га.
Більшість об’єднаних громад після реєстрації права власності управляють отриманими земельними ресурсами.
Як зазначив Ігор Зінченко, у поточному році головним управлінням продовжено виконання урядового розпорядження. Зокрема, проведено визначення статусу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на території 7 новостворених ОТГ: Добровеличківської, Піщанобрідської, Дмитрівської, Новопразької, Попельнастівської, Приютівської та Мар’янівської для подальшого проведення інвентаризації земель та передачі їх в комунальну власність. Планується інвентаризувати близько 300 несформованих ділянок загальною площею понад 5 тис. га, які в надалі будуть передані разом із сформованими та внесеними до Державного земельного кадастру земельними ділянками загальною площею 20,2 тис. га.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *