На Кіровоградщині протиепізоотична комісія розглянула питання запобігання отруєнню бджіл пестицидами

На Кіровоградщині протиепізоотична комісія розглянула питання запобігання отруєнню бджіл пестицидами
За обліковими даними, минулого року в області від отруєнь пестицидами при обробці полів загинуло близько 1 тисячі бджолосімей. Масові загибелі бджіл було зафіксовано в Добровеличківському, Долинському, Бобринецькому, Олександрійському та Олександрівському районах області. Зважаючи на це, запобігання отруєнню бджіл на Кіровоградщині було розглянуто на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації, яке відбулося під керівництвом заступника голови ОДА Світлани Лобанової.
Законодавство у галузі бджільництва напрацьоване, – підкреслив під час розгляду питання начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в області Юрій Травкін. Порушення відповідних законів тягне за собою дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність.
За словами посадовця, аграрії під час обробки полів від шкідників повинні враховувати низку факторів: швидкість руху повітря, період відсутності активного руху бджіл та, головне, попереджати пасічників в радіусі 7-10 кілометрів про майбутню обробку полів не пізніше, ніж за три доби.
Бджолярі, за словами посадовця, у свою чергу повинні зареєструвати пасіку, отримати на неї паспорт та узгодити з аграріями місце її розміщення. Лише за таких умов при виникненні випадків отруєння бджолосімей, пасічник може розраховувати на позитивні висновки суду та компенсацію економічних збитків.
Під час засідання також повідомлялося, що при ГО “Спілка пасічників Кіровоградської області” діє юридичний центр підтримки бджолярів, до якого вони можуть звертатися для отримання правової допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *